Műhelytitkok, tanácsok
A testépítők kedvence a bringások réme. Mi az? A királydinnye.
A Tribulus Terrestris azaz a királydinnye. Természetes tesztoszteronszint növelő hatása miatt évszádok óta használják és imádják a sportolók, a kerékpárosok pedig a belsős gumi feltalálsa óta gyűlölik.
Mit tudsz tenni az ellen, hogy ne menjen tönkre a szórakozás?
Shimano CUES – mozgásban tart
Gravel, a régi őrület új, spéci köntösben
Gyerekülések vázra és csomagtartóra
Küllőméretezés
Kerékpár építésekor, ha nem gyári kerékszettet vásárolunk, akkor előbb vagy utóbb előkerül a küllőméretezés témája. A felkészültebb kerékpáros boltokban tudnak segíteni a probléma megoldásában, de az sem árt, ha mi is utána tudunk nézni a dolgoknak és előre kiszámoljuk a küllő méretét.
Egy házi "műszaki vizsga" folyamata
Rendkívül fontos, hogy minden indulás előtt legalább napi egyszer ellenőrizzük kerékpárunk műszaki állapotát. Ez a körülbelül 2 perces folyamat nagyon sok kellemetlenségtől megkímélhet bennünket. Még az otthon megoldható apróbb szervizelési feladatokat is nehézkes lehet elvégezni az út mellett, és akkor még nem is beszéltünk a balesetveszélyes helyzetekről…
Hogyan mossunk bringát?
A kerékpár mosása és takarítása fontosabb dolog, mint azt sokan gondolnák és sajnos a többség nem is fordít rá kellő figyelmet. A fontossága kerékpárunk hosszan tartó állagmegőrzésében gyökerezik. A bringára ragadt kosz és sár hosszú távon korrodálja a fémeket és fokozza az alkatrészek kopását.Tapasztalatból mondhatjuk, hogy egy jó gazdánál egy 10 éves acél vázas bringa is tud úgy kinézni, mintha kis túlzással most toltuk volna előre a kiállító teremből.
Milyen szerszámokat érdemes beszerezni?
Ha valaki kerékpárszerelésre adja a fejét, akkor érdemes a jól megszokott szerszámokon túl speciálisan kerékpárokhoz szánt szerszámokat is beszereznie. De a sort kezdjük a hagyományos szerszámokkal, amik elengedhetetlenek az eredményes szervizhez.
Guminyomások jelentőssége
Egy sokat emlegetett mondat, legyen szó bármilyen közlekedési eszközről: „Figylej a gumi nyomására!“. De miért is fontos? Egyáltalán miért foglalkozzunk ezzel?