Az az érték, amit sokan szeretnek figyelmen kívül hagyni, hiszen „érzésre” is megmondható, hogy milyen az a gumi, mennyire kemény, bírja-e még a strapát. A helyzet az, hogy egy kerékpár pumpa igen hasznos szolgálatot tehet neked, mert nagy általánosságban kijelenthető, hogy igen kevesen rendelkeznek, tenyérbe belerejtett szenzorokkal, melyek képesek pontosan érzékelni a gumi belsejében uralkodó nyomásviszonyokat.
Ami tapintásra éppen jónak tűnik az nagyban függ attól is, hogy aki nézte mennyire erős például. Márpedig egy mérési metódusban nincs helyük a szubjektív befolyásoló tényezőknek, mert akkor bizony hamar megvan a baj. Defektes gumival, épp a senki földjén pedig egyáltalán nem mulatságos várni a segítséget.
A biciklipumpa épp ezért olyan kelléke kell, hogy legyen minden egyes tekerésednek, aminek ott kell rejtőznie, megbújva vagy a csomagtartóban, vagy a biciklis táskában, de a lényeg, hogy mindig a kezed ügyében legyen a praktikus kis eszköz. Így nagyon egyszerűen kerülheted el a kellemetlen meglepetéseket.
Ha esetleg valamiért laposabbnak ítéled meg útközben a gumidat a normálisnál, akkor a kerékpár pumpádnak hála pillanatok alatt tudod orvosolni, az amúgy roppant dühítő problémát, hiszen egy lapos gumival kétszer olyan strapás megtenni a kiszemelt utat, mint egyébként. A biciklid egészségéhez hozzátartozik a guminyomás optimalizálása is, ezért fektess mindig nagy hangsúlyt erre, akár hetenként is ellenőrizve a számokat.