Másrészt hetenként minimum érdemes ellenőrizned a kerekek állapotát, és ha szükséges élni az “utántöltés” lehetőségével.
Mini, teleszkópos, lábbal nyomós bicikli pumpa a befutó?
Nem kifizetődő stratégia pálcát törni az egyes modellek felett. Egyszerűen azért, mert nem zárják ki egymás jelenlétét. Például a mini pumpa arra hivatott, hogy bárhova elkísérjen, még a leghosszabb kimozdulásaidra is. Hiszen szó szerint bármikor szükséged lehet a szolgálataira. Még csak a legrosszabb forgatókönyvre sem kell gondolnod (defektre), de kétségtelen, hogy a belső elfáradásával, sérülésével számolni kell. Nem azért, hogy vészmadárként viselkedj, hanem azért, hogy ne hideg zuhanyként érjenek az esetleges, hátráltató meglepetések, melyek kivédhetetlenek.
Míg mondjuk egy teleszkópos vagy műhelyi típus arra hivatott (elsősorban), hogy indulás előtt, a pincéből, a padlásról, garázsból stb. előhozva ideális állapotba hozhasd a gumikat.
Szóval kár lenne egyetlen fajtára korlátozni a választásodat. Pláne, mivel nem nehéz belátni, hogy a mini variáció használata nem kevés időt és izommunkát igényel. Ellenben a lábbal pumpálós verzió kényelmet és persze gyors eredményességet kínál.
A bicikli pumpa az előrelátó bringás jóbarátja!
Rendszeres tekerés mellett jó, ha hetente ellenőrzöd a gumik állapotát és ha szükségesnek ítéled (na meg a mérőműszer is erről tanúskodik), akkor pótolod az “eleresztett” levegő mennyiségét.